www.wirelesslan.pl » Catalog » Informacje o Wireless LAN
Categories
Cambium
Microprocessor controllers
Mimosa
Network HELIUM
Tinycontrol
Ubiquiti
Brackets and masts
Mikrotikls
MT/UBNT KITS
Devices 2,4GHz
Devices 5GHz
WLAN Platform
Microwave links
Antennas 2,4GHz
Antennas 5GHz
Antennas dual-band 2.5/5GHz
Anteny 868MHz and .....
LAN Network Structure
Switches, routers, powerline
Optical fiber
Software
Camera
VOIP
Green energy
Power
Digital TV
LED
TELTONIKA
Sale
Manufacturers
Information
Informatoion

Summary price list

Shipping & Returns

Cards payment

GRENKE-Leasing

Privacy Notice

Conditions of Use

Forum

Contact Us
What's New?
Adapter Nf -> SMA m
Adapter Nf -> SMA m
2.88EUR
Quick Find więcej
 
Use keywords to find the product you are looking for.
Advanced Search
Contact
Contact with us:

Sales departament
Sales departament
Technical/sales departament
Magazine
Service / Licence
Website
Skype wirelesslan.pl
Click to talk
Informacje o Wireless LAN Informacje o Wireless LAN
Wiele firm, osób prywatnych i instytucji państwowych, które ma stały dostęp do internetu jest zmuszona używać linii i łącz Telekomunikacji Polskiej. Jedną z alternatyw dla powyższego rozwiązania może być wykorzystanie sieci typu Wireless LAN.

Co to jest Wireless LAN?

Wireless LAN, jest technologią zwalającą połączyć komputery na dość niewielką odległość bez żadnych przewodów. Przeważnie medium transmisyjnym są fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz. Dla porównania dodam, że telefony komórkowe pracujące w systemie DCS pracują na częstotliwości 1800 MHz. Można spotkać również sieci pracujące w na częstotliwości 900MHz i 5GHz. Takie rozwiązania są nazywane siecią lokalną (LAN - Local Area Network), ponieważ ich zasięg jest stosunkowo niewielki i wynosi maksymalnie kilka kilometrów (nie więcej niż 5). Szybkość transmisji danych zależnie od posiadanej karty radiowej i urządzeń po stronie providera może dochodzić nawet do 4 Mb na sekundę!

Bezprzewodowa sieć LAN 11Mb/s
Łączność z siecią gdziekolwiek i kiedykolwiek

Rozwiązania Wireless LAN 11 Mb/s zapewniają wygodny, szybki, niezawodny i prosty w administrowaniu dostęp do sieci. Punkty dostępu Wireless LAN, karty PC i karty PCI wzbogacają możliwości podłączania do sieci LAN zarówno w sali konferencyjnej, jak i w biurze, oferując "przewodową" wydajność tam, gdzie jest potrzebna.

Najważniejsze zalety
Wydajność i elastyczność.
Działa jak przewodowa sieć LAN, zapewniając przepustowość niezbędną obecnie w zastosowaniach szerokopasmowych.

Obsługa standardów otwartych.
Zgodność z IEEE 802.11b przy przepustowości 5,5 i 11 Mb/s oraz IEEE 802.11 przy przepustowości 1 i 2 Mb/s. Integracja z dowolną siecią Ethernet i współdziałanie z innymi produktami Direct Spread Spectrum.

Łatwość administrowania.
Możliwość wykorzystania dowolnej przeglądarki internetowej lub opartych na SNMP narzędzi administracyjnych do konfiguracji i monitorowania punktów dostępu w sieci.

Niedroga instalacja dzięki PowerBASE-T.
Redukcja kosztów instalacji punktów dostępu przez wyeliminowanie konieczności osobnych obwodów zasilania.

Całkowita przenośność.
Utrzymanie połączenia z siecią w czasie przenoszenia między punktami dostępu i routerami.

Rozszerzanie sieci poza komputer biurkowy
W dzisiejszych przedsiębiorstwach sieci LAN odgrywają kluczową rolę przy zapewnianiu dostępu do najważniejszych zasobów, takich jak poczta elektroniczna, aplikacje do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa czy intranety. Jednocześnie pracownicy mogą być w ruchu dzięki wykorzystaniu laptopów, telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych. Jedynym ograniczeniem jest więc okablowanie.

Bezprzewodowe rozwiązanie Wireless LAN rozwiązuje problem dostępu do sieci, oferując prosty i niezawodny sposób podłączania się do niej w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki niemu użytkownik uzyskuje łatwy dostęp do infrastruktury sieciowej, co z kolei rozszerza możliwości komunikacji i współpracy, usprawnia proces podejmowania decyzji i prowadzi do zwiększenia produktywności pracowników.

Dzięki rozwiązaniom Wireless LAN użytkownicy mogą wysyłać i odbierać informacje z szybkością 11 Mb/s ? pięć razy szybciej niż w przypadku dotychczasowych bezprzewodowych rozwiązań LAN. Każdy punkt dostępu może jednocześnie obsługiwać 63 bezprzewodowo łączące się klienty i zapewnia zasięg 100 metrów* w standardowym środowisku sieciowym. Dzięki dużej liczbie punktów dostępu i opcji rozwiązań przenośnych firmy 3Com, możliwe jest organizowanie bezprzewodowych sieci na terenie całego przedsiębiorstwa, co pozwala użytkownikom być w ciągłym ruchu.

Rozwiązanie Wireless LAN współpracuje również z obecnymi przewodowymi sieciami Ethernet. Do rozwiązania tego dołączany jest pakiet narzędzi instalacyjnych, administracyjnych i użytkowych, które ułatwiają rozszerzanie sieci o opcje Wireless LAN i obniżają koszty eksploatacji.

Niezawodna wydajność klasy Ethernet bez żadnych kabli
Rozwiązania Wireless LAN zapewniają wydajność, niezawodność i możliwości administrowania dorównujące tradycyjnym sieciom Ethernet. Każdy punkt dostępu obsługuje jednocześnie 63 użytkowników w promieniu 100 metrów*. Dzięki rozwiązaniom Wireless LAN użytkownicy mogą wysyłać i odbierać informacje z szybkością 11 Mb/s, co zapewnia najwyższą wydajność i przepustowość niezbędną obecnie w zastosowaniach szerokopasmowych. Efektem jest zwiększenie produktywności poprzez nieograniczony dostęp w czasie rzeczywistym do poczty elektronicznej, danych z Internetu i intranetu, narzędzi do pracy zespołowej i ułatwiających podejmowanie decyzji ? a wszystko bez okablowania i zmartwień.

Aby zapewnić niezawodność połączeń, Wireless LAN obsługuje zarówno dynamiczne sterowanie przepustowością, jak i automatyczne równoważenie obciążenia. Dynamiczne sterowanie przepustowością automatycznie reguluje szybkość połączeń, uwzględniając zakłócenia na częstotliwościach radiowych, podczas gdy automatyczne równoważenie obciążenia rozdziela ruch w sieci bezprzewodowej między różne punkty dostępu, zapewniając optymalną wydajność sieci. Obie te funkcje gwarantują użytkownikom maksymalny poziom dostępu do usług sieciowych z możliwie najlepszą szybkością.

Dzięki rozwiązaniom Wireless LAN użytkownicy mogą bez problemów przenosić się między punktami dostępu sieci bezprzewodowej? bez względu na to, czy zainstalowane zostały w salach konferencyjnych lub wielopiętrowych budynkach, czy też pokrywają całą siedzibę przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu wielu podsieci IP. Obsługa protokołu DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) pozwala użytkownikom notebooków automatycznie uzyskiwać nowe adresy IP w miarę przemieszczania się w sieciach podrzędnych, poprzez proste zawieszanie i przywracanie notebooków do pracy. Aby umożliwić swobodne przemieszczanie się między podsieciami (na przykład między różnymi budynkami firmy), Wireless LAN oferuje opcję Extended Roaming, która umożliwia punktom dostępu komunikowanie się między sobą, w zależności od miejsca pobytu użytkowników, co zapewnia, że dane przesyłane są do użytkownika bez względu miejsce jego pobytu.
Łatwość instalacji i konfiguracji
Rozwiązanie Wireless LAN jest bardzo łatwe w instalacji, konfiguracji oraz administrowaniu i użytkowaniu. Wzbogacanie możliwości sieci Ethernet o łączność bezprzewodową wymaga zastosowania jedynie trzech podstawowych urządzeń. Punkty dostępu podłączane są do sieci przewodowej celem zapewnienia interfejsu radiowego z komputerami biurkowymi wykorzystującymi karty PCI Wireless LAN oraz z przenośnymi systemami wykorzystującymi karty PC Wireless LAN.

Punkty dostępu łączą się z siecią za pośrednictwem standardowych połączeń 10BASE-T. Aby uprościć uruchamianie sieci bezprzewodowych, rozwiązania Wireless LAN wyposażane są w narzędzie Wireless LAN Site Survey Utility. Narzędzie to pomaga klientom określić najlepsze lokalizacje dla punktów dostępu dzięki prostemu w obsłudze oprogramowaniu do analizowania siły sygnału. Wystarczy umieścić punkt dostępu i zarejestrować siłę sygnału obchodząc obszar zasięgu.

Przy instalacji punktów dostępu moduł PowerBASE-T pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Moduł ten konwertuje prąd stały w prąd zmienny o niskim napięciu, który może być przesyłany tym samym kablem Kategorii 5, który służy do przesyłania danych. Ten jeden element może zaoszczędzić setki dolarów kosztów instalacji każdego punktu dostępu. Z drugiej strony, jeżeli w danym miejscu dostępne jest zasilanie prądem zmiennym, punkt dostępu wystarczy podłączyć do sieci elektrycznej.

Wyjątkowa łatwość administrowania
Po zainstalowaniu sieci bezprzewodowej użytkownicy mogą skorzystać z wielu oferowanych przez AirConnect narzędzi i opcji administracyjnych. Na przykład punkty dostępu Wireless LAN obsługują standardowy protokół SNMP (Simple Network Management Protocol). Administratorzy sieci mogą wybrać dowolne, zgodne z SNMP narzędzie do monitorowania sieci i administrowania nią oraz do przesyłania danych drogą radiową.

Ponadto zainstalowany w każdym punkcie dostępu serwer HTTP pozwala nadzorować wydajność, zmieniać konfigurację lub uruchamiać procedury diagnostyczne z dowolnego miejsca i przy użyciu dowolnej przeglądarki. Następnie nową konfigurację można łatwo zapisać we wszystkich punktach dostępu w sieci. Na koniec, w połączeniu z innymi rozwiązaniami 3Com, rozwiązanie do administrowania siecią 3Com Transcend ułatwia zadania administracyjne, nadzorcze, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów oraz inne, zarówno w sieciach przewodowych, jak i bezprzewodowych.

Obsługa standardów IEEE Wireless LAN
Rozwiązania Wireless LAN są zgodne ze specyfikacjami IEEE 802.11 i IEEE 802.11b przy przepustowościach 11, 5,5, 2 i 1 Mb/s. Są również zgodne z oryginalnymi standardami 802.11 DS przy przepustowościach 1 i 2 Mb/s.

Lepsze zabezpieczenia
Wyeliminowanie kabli nie eliminuje konieczności stosowania zabezpieczeń. Punkty dostępu Wireless LAN oferują wielopoziomowe zabezpieczenia, włączając w to obsługę szyfrowania**, kontrolę dostępu, identyfikację domen oraz sygnalizację szerokości spektrum.
Continue
Log in
Click to log in

Jak dojechać?
Payment

We accept the payments cards and credit VISA and MasterCardWe accept the payments cards MaestroRealizujemy zakupy w systemie eKredyt Żagiel


We realize purchases in instalment system GrenkeLeasing
Bestsellers
1.N male for RF7/MRC300 cable
2.PoE supply -to wall socket- 18V/0.7A with LED
3.PoE supply -to wall socket- 12V/1A with LED
4.Light wall mounting holderna for AntenaBox 19/14PA
5.Power adapter 12V/1A
Specials
Power supply 12V / 5A
Power supply 12V / 5A
3.18EUR
2.37EUR
Languages
Polski English
Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień z ważnych powodów ekonomicznych.
Konsorcjum ATS, 26-600 Radom, ul. Tadeusza Mazowieckiego 7g, tel. +48 48 383 00 30, email: sklep@wirelesslan.pl